Podstawki pod głośniki stanowią niezbędny element instalacji nagłaśniającej. Służą do ustawiania sprzętu na wysokości, która zagwarantuje najwyższą jakość emitowanego dźwięku. Niewielkie modele satelitarne głośników montuje się najczęściej do stojaków przy użyciu śrub, których gniazda znajdują się na tylnej ścianie produktu. Natomiast większe kolumny w drewnianych obudowach stawia się na bardziej masywnych podstawkach. Co jeszcze warto wiedzieć o tych elementach?

Cechy i design podstawek pod głośniki

Podstawki pod głośniki o znacznej wielkości muszą być wykonane z solidnych materiałów, które są gwarancją wysokiej jakości. Do każdego sprzętu należy dobrać produkty odpowiedniej wielkości. Jedną z ważniejszych cech podstawek pod głośniki jest ich wygląd. Stanowią one w końcu także element wyposażenia pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się przede wszystkim te minimalistyczne, w odcieniach bieli i czerni. Uniwersalna kolorystyka pozwoli na dopasowanie ich do większości pomieszczeń. Dostępne są także modele z metalicznym wykończeniem. Niezależnie od wybranego wariantu, produkt będzie zapewniał najwyższą jakość dźwięku.

Czym kierować się przy wyborze podstawek pod głośniki?

Więcej uwagi skupia się zazwyczaj na kablach głośnikowych niż podstawkach pod głośniki. To błąd, ponieważ to właśnie produkty z tej drugiej kategorii mają większe znaczenie dla jakości dźwięku i brzmienia. Różnica między słabym a solidnym modelem przejawia się głównie w jakości basu oraz dynamiki. Dlatego też podstawki pod głośniki powinny być wykonane z wytrzymałych, ciężkich materiałów, takich jak aluminium. Ich punkty podparcia muszą być rozstawione szeroko. W przypadku ciężkich kolumn warto wybrać stojaki z większą liczbą filarów. Ważną kwestią jest też jakość połączenia elementów konstrukcji. Muszą one być sztywno połączone na całej wysokości, co zagwarantują techniki takie jak klejenie czy spawanie. Warto zapoznać się z ofertą znanych producentów, którzy przykładają uwagę do najwyższej jakości produktów.

Izolacja drgań

Nadmierne drgania głośników mogą wywierać wpływ na obudowę i podstawę, a w efekcie przyczyniać się do obniżenia jakości dźwięku. Uporać się z tym problemem pozwolą specjalne podstawki pod głośniki z systemami blokującymi powstawanie drgań, rezonansów i odbić. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kolców oraz stopek z tworzywa. Oddzielają one obudowę od powierzchni podstawki i w ten sposób pozwalają cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem bez zniekształceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*