Z czasem lakier samochodu traci swój śliniący blask. Powstają różnego rodzaju rysy, otarcia, pojazd koroduje. Karoseria wciąż jest wrażliwa na różne czynniki atmosferyczne. Dla wielu osób przywrócenie lakieru w pierwotny stan może być trudne, ale dzięki odpowiednie dobranej polerce samochodowej, zapoznaniu się z instrukcją, właściciel pojazdu znów będzie mógł się cieszyć z zadowalającego stanu lakieru. Wyróżniamy dwa rodzaje polerek. Którą najlepiej wybrać? Jaka najlepiej będzie się nadawać do naszych potrzeb?
Spis treści
Sposoby polerowania
Ręczny – Ta metoda wymaga czasochłonnej pracy, ale nie wymaga dużego wkładu finansowego. Jest prosta nawet dla osoby, która nie jest obeznana z usuwaniem takiego rodzaju uszkodzeń. Usuwa tylko niewielkie i powierzchniowne zatarcia.
Mechamiczny – Usuwanie uszkodzeń tą metodą jest zdecydowanie lepsze i dokładniejsze. Obsługiwanie polerki samochodowej może sprawiać trudność, ale dzięki instrukcji zamieszczonej wraz z urządzeniem nawet początkujący kierowca jest w stanie poradzić sobie z tym problemem.
Rodzaje polerek
Obrotowe – Taki sprzęt wymaga doświadczenia osoby, która go obsługuje. Działa ona obracając się wokół własnej osi i wycierając nawet najgorsze szkodzenia lakiernicze, tworząc pożądaną głębię. Taki rodzaj polerki jest przeznaczony dla osób doświadczonych, ponieważ nieodpowiednie używanie sprzętu może doprowadzić do uszkodzeń lakieru. Rodzaj bardzo szybki i efektywny. Widoczny podczas używania past mocno ścieralnych.
Orbitalne – Rodzaj polerki odpowiedni dla osób początkujących. Urządzenie porusza się po elipsie i wytwarzane ciepło nie jest w takich ilościach, że mogłoby uszkodzić powłokę karoserii.
Na co zwracać uwagę przy zakupie polerki samochodowej?
Waga – Polerowanie może okazać się żmudnym zajęciem, zwłaszcza przy dużych uszkodzeniach lakieru, czy posługiwaniu się polerką orbitalną. Dlatego nasze urządzenie nie powinno być ciężkie. Dzięki mniejszej wadze nasza ręką nie będzie się tak szybko męczyła, nawet przy czasochłonnych pracach.
Moc – Czas pracy polerki powinien być długi i efektywny, dlatego najlepszym wyborem będzie polerka o mocy 1000 W.
Prędkość – Ważna funkcją naszego urządzenia będzie możliwość wyboru prędkości obrotowej, która umożliwi nam dopasowanie optymalnej pracy narzędzia do wykonywanego zadania. Większa prędkość sprawdzi się przy usuwaniu dużych zatarć, natomiast mniejsza bardzo dobrze nada się do ostatniego kroku, czyli wykończenia. Najlepszym rozwiązaniem będą polerki z zakresem od 1000 rpm do 2000 rpm.
Źródło: https://przyjazne-auto.com.pl/polerka-do-samochodu-jaka-wybrac/