wyciskarki do soków

Są dokładne, kompaktowe i cicho pracują. Przede wszystkim jednak pozwalają nam stworzyć bogaty w substancje odżywcze, pyszny sok, którego smak i walory zdrowotne doceni każdy miłośnik naturalnego odżywiania. O czym mowa? Oczywiście o wyciskarkach do soków! Jak jednak wybrać model, który najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom? Dzięki temu tekstowi dowiesz się, czym głównie różnią się między sobą poszczególne wyciskarki do soków.

Jednoślimakowe czy dwuślimakowe?

Wyciskarki do soków jednoślimakowe mają jeden wał ślimakowy miażdżący owoce i warzywa, natomiast te dwuślimakowe składają się z dwóch wałów ściskających składniki między sobą. Mechanizm dwuślimakowy jest bardzo efektywny. Ślimak może być ustawiony zarówno w pionie, jak i w poziomie, stąd rozróżniamy wyciskarki pionowe oraz poziome. Te pierwsze charakteryzują się dużą uniwersalnością, natomiast te drugie – bardzo wysoką wydajnością.

Obudowa: metalowa czy plastikowa?

Wyciskarki do soków mogą mieć obudowę metalową albo plastikową. Te pierwsze charakteryzują się zwykle większą trwałością. Wielu użytkowników docenia także ich walory estetyczne – wyglądają bardzo elegancko i z pewnością będą ozdobą każdej kuchni. Cechą wyciskarek do soków z obudową wykonaną z plastiku jest natomiast zwykle mniejsza waga, a także to, że są bardziej poręczne (na przykład w trakcie mycia). Ich cena jest zazwyczaj niższa niż wyciskarek z metalową obudową.

Rodzaje sit

Jeżeli zależy Ci na konkretnej gęstości płynu, warto zwrócić uwagę na sito wyciskarki do soków. W tańszych modelach jest zwykle tylko sito podstawowe, natomiast w tych droższych często znajduje się większa ilość sit. Pełnią one funkcję filtrów do soków – im mniejsze są ich otwory, tym bardziej klarowny sok otrzymasz. Im większe – tym sok będzie bardziej gęsty (mogą się w nim znajdować kawałki miąższu).

Moc wyciskarki

Im większa moc urządzenia, tym dłuższa możliwość jego ciągłej pracy. Wyciskarki, których moc to co najmniej 200W, świetnie poradzą sobie na przykład z takimi twardymi składnikami jak burak czy marchewka. Nadadzą się też do wyciskania soków z ziół. Jeżeli jednak preferujesz soki z miękkich produktów, takich jak pomarańcze, maliny czy pomidory, wyciskarki do soków o niższej mocy z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Dodatkowe funkcje wyciskarki do soków

Wyciskarki do soków różnią się między sobą – wiele urządzeń posiada dodatkowe funkcje, które ułatwiają codziennie z nich korzystanie. Do takich funkcji zaliczyć możemy m.in.: mycie wstępne, bieg wsteczny, blokadę kapania czy bezpieczne zamknięcie. Warto poznać najciekawsze funkcje sprzętu przed dokonaniem zakupu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*