With crazy shop of wholesale jerseys from China, vary in nfl/nba/nhl/mlb/ncaa. Low price Chinese wholesale jerseys for cheap sale. Up to 69% off discount nfl jerseys for you. And basketball wholesale nba jerseys in throwback free shipping. American cheap jerseys for entertainment and training. wholesale nhl jerseys online all cheap NFL jerseys players on field. Now buy wholesale jerseys for saving more.

 

Luty zawsze za krótki, więc zanim przejdę do marca, chciałabym zwrócić waszą uwagę na jeszcze jedną pozycję z lutego – „Historia polskiego szaleństwa” pióra Miry Marcinów w Wydawnictwo słowo/obraz terytoria , a coś czuję, że znajdą się wśród Was osoby, których to tomiszcze zainteresuje. Z fragmentu pierwszej recenzji Pawła Goźlińskiego: Tak, to jest książka naukowa, tak, zgodnie z sugestią autorki można pominąć pierwszą teoretyczno-historyczną część, ale potem… Potem to już czyste szaleństwo. (…) Wkracza więc badaczka na nasz narodowy statek szaleńców głównie po to, by tropić przejawy polskiego wariactwa, a nie pisać historię rodzimej refleksji na jego temat. I daje nam fascynujący wgląd w nieopisane obszary naszego życia społecznego, za mury szpitali i gabinetów – zakupię na pewno!

1/03 – Zacznę od dzisiaj, czyli publikacji literatury dla dzieci w Wydawnictwo Tadam. Była sobie dziewczynka stworzona przez Piotra Dobrego i zilustrowana przez Łukasza Majewskiego. A w środku zbiór opowiadań, dzięki którym czytelnicy dowiedzą się jak bawiły się, jakie miały możliwości i kim chciały zostać dziewczynki w różnych epokach historycznych i częściach świata. Zapowiada się zabawnie, inspirująco, a przede wszystkim pouczająco!

5/03 – Czy tu w ogóle trzeba mówić dlaczego trzeba sięgnąć po najnowszą powieść Paula w Wydawnictwo Znak ? Obecna na shortliście do Nagrody Bookera opowiada losy Archibalda Isaaca Fergusona na cztery sposoby. Grube tomiszcze, powieść totalna, a mnie wystarczy dodatkowo, że Marika z bloga Mniej niż 100 słów nazywa tę książkę pamiętnym dziełem.

5/03Wydawnictwo Książkowe Klimaty sieje zamęt etnologiczny-literacki i otwiera nową serię książek – „seria z winnicą”. Pierwszym jej owocem jest „Bóg mi świadkiem” – to zabawny i przejmujący portret tego, co dręczy współczesne greckie społeczeństwo, ze wszystkimi jego sprzecznościami, widziany oczyma pełnego wad, ale sympatycznego antybohatera. – pisze wydawca, a ja wciąż czuję, że za mało wiem o Grecji, zwłaszcza tej współczesnej, dlatego chętnie sięgnę.

       

7/03 – Mikołaj Grynberg zapewne nie potrzebuje przedstawienia. Wydawnictwo Czarne oferuje piękne wznowienia przeszłych dzieł, dorzuca do tego „Młyny Boże. Zapiski o kościele i zagładzie” Jacka Leociaka (premiera 21/03) o ratowaniu Żydów przez kościół. W tym miesiącu z kolei ukazują się dwie książki mówiące o roku 1968 i „Księga Wyjścia” jest jedną z nich. Sam Grynberg mówi: Postanowiłem zrozumieć, dlaczego tak wielu Żydów wyjechało z Polski po wydarzeniach Marca sześćdziesiątego ósmego i dlaczego tylu zostało. – prawie osiemdziesiąt spotkań i mnóstwo pytań ma nam na to odpowiedzieć.

8/03 – Jednej z najbardziej skrupulatnych i konsekwentnych polskich dziennikarek przedstawiać nie trzeba. Że data publikacji dobija podwójnie, wraz z tytułem – trudno się nie zgodzić. Że będziemy znowu krzyczeć z oburzenia i niesprawiedliwości – możemy być pewni. Że to znów będzie szokujący obraz ludzkiej krzywdy i niesprawiedliwości – wiemy bez wahania. A fragment najnowszej książki Justyny Kopińskiej możecie przeczytać tutaj.

W połowie marca Wydawnictwo Amaltea skusi nas piękną okładką i ciekawą rumuńską zawartością w postaci „Innych historii miłosnych”. Posłużę się opisem Wydawnictwa, który mnie absolutnie „kupił”: Autor wciąga czytelnika w nieoczywistą grę, uczuciową łamigłówkę, której elementami są zdrada i niespełnienie, żądza i zazdrość, a także bolesne wspomnienie pierwszej miłości. Kolejne ciągi wypadków i zwroty akcji przeplatają się w zaskakujący sposób, pozwalając nam spojrzeć na miłość z różnych perspektyw: z cygańskiego obozu i współczesnego blokowiska, z morskich głębin i wioski, w której diabeł mówi dobranoc.

14/03Wszelakie zobrazowanie polskich realiów, krzywe zwierciadło społeczeństwa, niebezpieczne naruszanie narodowych mitów – to wszystko brzmi trafnie i sarkastycznie, a napisane przez Kubę Wojtaszczyka zachęca podwójnie. Obraz rodziny Małeckich u schyłku lat siedemdziesiątych będzie obrazem Polski? Chętnie się przekonam.

14/03 – Trudno uwierzyć, że mija już dwadzieścia lat od publikacji przełomowych „Monologów waginy” Eve Ensler. Wydawnictwo Poradnia K z tej okazji wznawia tę książkę, ubiera ją w okładkę zaprojektowaną przez Martę Frej i poszerza o sześć historii. Książka odniosła sukces najpierw jako monodram na Broadwayu. Oglądając go byłam kompletnie poruszona tymi szczerymi historiami, formą, afirmacją, a jednocześnie walką. – Time’s UP! Po dwudziestu latach od premiery dodatkowe sześć historii kobiet, które miały odwagę powiedzieć #metoo. Donośny i ważny głos przeciwko przemocy wobec kobiet, gwałtom, okaleczeniom i napaściom seksualnym, ale też afirmujący nasze ciała i uczący, jak o nich otwarcie rozmawiać – mówi Joanna Bażyńska, prezeska wydawnictwa Poradnia K.

14/03 – Na ten reportaż też czeka wielu czytelników. Para prominentnych reporterów rozprawia się z rokiem 1968 w formie dziesięciu reporterskich historii opowiedzianych z perspektywy ludzi, na których życiu odcisnęły piętno wydarzenia `68. A także o: O dwojgu takich, którzy hippisowską zarazę przywlekli z San Francisco do Gliwic, o tym, jak towarzysz Wiesław zainteresował się operą i co złego z tego wynikło, Jak Polański kręcił “Dziecko Rosemary”, o najmroczniejszej zagadce operacji “Dunaj” i wiele innych opowieści tworzących oryginalny pejzaż roku rewolty w Polsce i na świecie.

14/03 – Sylwia Chutnik przebywa właśnie w USA i przeprowadza wywiad z Gillian McCain, a ja czekam wiernie i na wywiad i na książkę. Fani kultury, muzyki, sztuki, słowa, na pewno znajdą tu coś dla siebie. Oniryczny Nowy Jork i obraz jednego z najciekawszych ruchów kulturowych. „Zamieszki w Detroit, wojna w Wietnamie, hasła make love not war czy flower power podczas hipisowskich wieców, panoszące się rasizm, homofobia i szowinizm. Odpowiedź Nowego Jorku na wszystko, co działo się w tych latach, mogła być tylko jedna – awangardowa, wulgarna, pozbawiona zasad i zdrowego rozsądku. Punk.” – ja po prostu muszę!

14/03 – Jeśli czytaliście „Żeby nie było śladów”, to większego przekonywania do sięgnięcia po „Koronkową robotę” Cezarego Łazarewicza nie potrzebujecie. Tym razem autor wnika w sprawę jednego z najczarniejszych charakterów II Rzeczpospolitej – Gorgonowej. Czy faktycznie zabiła siedemnastoletnią Lusię? O matkę upomniała się córka Ewa. Była dzieckiem wyczekiwanym. Jej przyjścia na świat z niecierpliwością wyglądali najwięksi wydawcy gazet w całym kraju. Urodziła się 20 września 1932 roku. Z jej narodzin cieszyło się całe więzienie przy Kazimierzowskiej. Tylko matka powtarzała: „Dziecko urodzone za kratami będzie napiętnowane na całe życie”.Po latach życia jako „córka morderczyni” osiemdziesięciopięcioletnia Ewa podjęła walkę o uniewinnienie matki. – to zapewne będzie kawał rzetelnej pracy reporterskiej.

30/03 – Dowody na Istnienie przypomną nam pod koniec miesiąca o wartości literatury czeskiej. Każde z zebranych tutaj opowiadań autorka poprzedza cytatem z największych: Musil, Gombrowicz, Mann czy Bernhardt. To będzie gratka językowa i dla wyobraźni: To historie ludzi, którzy wydają się do nas bardzo podobni, ale w pewnej chwili robią coś zupełnie nieoczekiwanego. Ludzi, którzy są uwięzieni w swoim życiu jak… biały jeleń w starej oponie. Ludzi, którzy stają nago w oknie, nie znoszą świąt, kroją galasy, wyprowadzają żaby na smyczy, budują urządzenia do łapania czasu…Ludzi, którzy zmagają się z otaczającym ich światem, ale wszystkie nieszczęścia sprowadzają na siebie sami. Swoją bezmyślnością, niedbalstwem, egoizmem, a czasami zbyt wielką gorliwością.

Na której z tych pozycji ucierpią Wasze portfele, ale wzbogaci się wnętrze? Wypatrujecie może jeszcze czegoś innego? 🙂